اجاره دستگاه فتوتراپی و درمان زردی نوزاد

اجاره دستگاه فتوتراپی

اجاره دستگاه فتوتراپی دغدغه‌ اصلی بسیاری از والدینی است که کودکشان در بدو تولد دچار زردی شده است و برای درمان نوزادشان به این دستگاه نیاز دارند اما تمایلی به حضور در محیط بیمارستان ندارند. عامل اصلی بروز زردی در نوزادان افزایش سطح بیلی‌ روبین در خون است، دستگاه فتوتراپی یا دستگاه زردی نوزاد وسیله‌ای است که با تابش نور خاصی به بدن نوزاد به تجزیه بیلی‌ روبین در خون و درمان زردی نوزاد کمک می‌کند. این دستگاه با عملکردی که دارد برای درمان نوزادانی که زردی شدیدتری دارند یک راه حل کاربردی است. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با اجاره دستگاه فتوتراپی در اختیار شما قرار دهیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

دستگاه فتوتراپی چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه فتوتراپی وسیله‌ای است که برای درمان زردی نوزاد از آن استفاده می‌شود. این دستگاه از لامپ‌هایی با طول موج خاص تشکیل شده است که تابش نور این دستگاه به سطح پوست نوزاد سبب تجزیه بیلی‌ روبین در خون می‎‌شود.

بیلی‌ روبین ماده‌ای است که تجمع آن در خون سبب بروز زردی می‌شود. کبد نوزاد در روزهای اولیه تولد عملکرد ضعیف‌تری دارد و نمی‌تواند به راحتی بیلی‌ روبین اضافی خون را تجزیه کند در این حالت نوزاد دچار زردی می‌شود. در واقع زمانی که بدن نوزاد با گذشت چند روز توانایی لازم برای تجزیه بیلی‌ روبین را پیدا نمی‌کند پزشک استفاده از دستگاه زردی را پیشنهاد می‌کند.

اجاره دستگاه فتوتراپی در کرج

دستگاه فتوتراپی نوزاد را از کجا تهیه کنیم؟

درمان زردی نوزاد با دستگاه فتوتراپی هم در بیمارستان انجام می‌شود و هم شرکت‌هایی وجود دارند که این دستگاه را برای استفاده در منزل اجاره می‌دهند. از آنجایی که روند درمان زردی در نوزادان نسبتا طولانی است و حضور در مراکز درمانی و محیط آلوده بیمارستان، هم برای نوزاد و هم والدین آزاردهنده و خطرناک است ترجیح بسیاری از افراد اجاره دستگاه فتوتراپی می‌باشد.

امروزه شرکت‌ها و سازمان‌هایی به وجود آمده‌اند که امکان اجاره این دستگاه‌ها را برای مدت معینی فراهم آورده‌اند.

اجاره دستگاه فتوتراپی در کرج

همانطور که پیش‌تر گفتیم شرکت‌های زیادی در این حوزه در حال فعالیت هستند که انواع این دستگاه‌ها را اجاره می‌دهند. نکته‌ای که در اجاره دستگاه فتوتراپی باید به آن توجه داشته باشید سلامت، بهداشت و قیمت دستگاه می‌باشد. پیدا کردن دستگاه مناسب برای والدینی که کودکشان دچار زردی شده است بسیار حائذ اهمیت است. سایت کرج بی‌بی خدماتی از جمله اجاره دستگاه فتوتراپی در کرج و هچنین آزمایش زردی نوزاد را ارائه می‌دهد، که در صورت تمایل می‌توانید با کارشناسان ما از طریق شماره تماس 02691300165 در ارتباط باشید:

چند درصد از زردی نوزاد با دستگاه فتوتراپی درمان می‌شود؟

درصد جوابدهی نوزاد به درمان با دستگاه فتوتراپی و اینکه زردی نوزاد چقدر طول می‌کشد به عواملی همچون درجه زردی، وزن، سن نوزاد، نوع دستگاه فتوتراپی و همچنین میزان تخصص پزشک در تشخیص درست و به موقع برمی‌گردد. تشخیصی که پزشک درباره شدت زردی می‌دهد و نوع دستگاه و درجه‌ای که برای درمان نوزاد تعیین می‌کند تاثیر زیادی بر درصد بهبود و مدت زمان آن دارد. اما در صورت تشخیص به موقع و تجویز درمان مناسب در 90 درصد مواقع زردی نوزاد به طور کامل رفع خواهد شد و تنها در موارد نادر طی درمان با فتوتراپی سطح بیلی‌ روبین کاهش پیدا نکند و یا روند افزایشی داشته باشد درمان‌های جایگزین از جمله تعویض خون یا درمان‌های اضافی صورت می‌گیرد.

انواع دستگاه فتوتراپی

دستگاه‌های فتوتراپی در انواع مختلفی ساخته و در بازار عرضه گردیده‌اند. دستگاه‌های فتوتراپی بر اساس نوع و تعداد لامپ انواع مختلفی دارند:

انواع دستگاه فتوتراپی بر اساس نوع لامپ

1.لامپ LED

منبع نور این نوع دستگاه‌ها دیودهای نوری LED است. این دیودها هم شامل نور قرمز هستند و هم نور آبی. انرژی این نور به سطح پوست نوزاد برخورد کرده و سبب تجزیه بیلی‌ روبین می‌شود.

2.نور آبی

نور آبی ساطع شده از این دستگاه به سطح پوست برخورد کرده و ذرات بیلی‌ روبین موجود درخون را تجزیه کرده وبه کاهش زردی کمک می‌کند.

انواع دستگاه فتوتراپی بر اساس تعداد لامپ

 1. فتوتراپی 2 لامپ
 2. فتوتراپی 4 لامپ
 3. فتوتراپی 6 لامپ
 4. فتوتراپی 8 لامپ

هر یک از این دستگاه‌های فتوتراپی بر اساس کاربرد، طول موج و شدت زردی در طرح‌های مختلفی ساخته شده و در بازار موجود هستند، برخی از این دستگاه‌ها در ادامه آورده شده‌اند:

دستگاه فتوتراپی میزی شکل

دستگاه فتوتراپی میزی شکل

  دستگاه فتوتراپی تونلی

دستگاه فتوتراپی تونلی

دستگاه فتوتراپی چهارپایه‌ ای

دستگاه فتوتراپی چهارپایه ای

دستگاه فتوتراپی چگونه کار می‌کند؟

دستگاه فتوتراپی عملکردی مبتنی بر تابش یک نور خاص به سطح پوست دارد که اغلب لامپ‌های مختلفی در دستگاه‌های فتوتراپی به کار رفته می‌رود که هر یک طول موج متفاوتی دارند. نوری که این دستگاه ساطع می‌کندبه مولکول‌های بیلی روبین می‌چسبد و باعث تجزیه آن می‌شود؛ حال بیلی روبین تجزیه شده به راحتی می‌تواند از طریق ادرار و مدفوع دفع شود. نکته‌ای که در استفاده از دستگاه فتوتراپی باید به آن توجه داشته باشید آن است که حتما درجه و مدت زمان استفاده از دستگاه توسط پزشک متخصص و با توجه به شدت زردی نوزاد تنظیم شود.

نحوه استفاده از دستگاه فتوتراپی

در اجاره دستگاه زردی و استفاده از آن نکته حائذ اهمیت آن است که پیش از هر اقدامی زردی نوزاد توسط پزشک بررسی گردد، تا نیاز یا عدم نیاز به استفاده از دستگاه فتوتراپی با توجه به سطح بیلی‌ روبین مشخص شود. پس از آن پزشک تعیین می‌کند که نوزاد چه مدت زمانی و در چه فاصله‌ای از دستگاه قرار گیرد. پس از مشخص شدن همه موارد ذکر شده توسط پزشک چشم و آلت تناسلی نوزاد را با چشم بند و پوشک پوشانده و در مدت زمان تعیین شده در معرض تابش نور دستگاه قرار دهید. طی روند درمان حتما درجه زردی نوزاد ارزیابی گردد.

تفاوت فتوتراپی خانگی و بیمارستانی

فتوتراپی خانگی فتوتراپی بیمارستانی
درمان در منزل درمان در بیمارستان و مراکز درمانی
تحت نظر والدین تحت نظر پزشک و پرستار
درمان با دستگاه‌های فتوتراپی معمولی درمان با دستگاه‌های فتوتراپی پیشرفته
نیاز به آموزش کار با دستگاه استفاده از دستگاه توسط افراد متخصص

مزایای اجاره دستگاه فتوتراپی

اجاره دستگاه فتوتراپی مزایای زیادی نسبت به استفاده از این دستگاه در بیمارستان و مراکز درمانی دارد، از جمله این مزایا عبارتند از:

 • عدم نیاز به حضور در محیط آلوده بیمارستان و مراکز درمانی
 • کاهش هزینه‌ها نسبت به بستری در بیمارستان
 • عدم جدایی نوزاد از فرزند
 • احساس امنیت نوزاد در محیط منزل؛ که بهبود سریع‌تر او کمک می‌کند

برندهای دستگاه فتوتراپی

برندهای دستگاه فتوتراپی که در حال حاضر موجود و محبوب‌اند در ادامه آورده شده است:

فیلیپس : کیفیت و عملکرد بالا

آی بی آی : مقرون به صرفه و کاربرپسند

مدیکال دانوب : طیف گسترده‌ای از ویژگی‌ها و تنظیمات

آنامد : مقرون به صرفه و کاربر پسند

نتیجه گیری

در انتخاب و اجاره دستگاه فتوتراپی حتما به این نکته توجه داشته باشید که تشخیص و نظارت پزشک اولین اقدامی است که می‌تواند به درمان سریع‌تر نوزادتان کمک کند، در قدم بعدی در انتخاب دستگاه مناسب و سالم دقت کافی را به خرج دهید چرا که استفاده از دستگاه نامناسب یا دستگاهی که به درستی عمل نمی‌کند فرآیند درمان زردی نوزادتان را به تعویق می‌اندازد.

در سایت کرج بی‌بی ما انواع خدمات زردی نوزاد را ارائه می‌کنیم که شما می‌توانید با تماس با شماره‌ی درج شده و دریافت مشاوره از کارشناسان از خدمات مورد نظرتان بهره‌مند شوید. از جمله خدمات این سایت:

اجاره دستگاه فتوتراپی در کرج

آزمایش زردی نوزاد در کرج

شماره تماس: 02691300165

2 پاسخ

 1. سلام من دستگاه مدل میزی شکل رو میخواستم،چطور میتونم اجاره کنم؟

  1. سلام و وقت بخیر، لطفا با شماره 026-91300165 تماس بگیرید تا کارشناسامون راهنمایی‌تون کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *